was successfully added to your cart.

Košík

Ako si vybrať tie pravé svadobné šaty?

Práve si povedala ,,áno´´ svojmu životnému partnerovi a zrazu nevieš kde začať. Pre budúcu nevestu je najpodstatnejší výber svojich vysnívaných svadobných šiat. Určite nebudem klamať, keď poviem že každá z nás keď bola malá sa hrala na princeznu a videla sa v tých najkrajších svadobných šatách. Tu prichádza otázka ako sa nezblázniť pri tak veľkom výbere svadobných šiat a vybrať tie najkrajšie.

Kedy si ísť vybrať svadobné šaty?

Na výber svadobných šiat sa chodí približne rok dopredu. V tomto prípade platí staré známe kto skôr príde skôr melie. Nevesty sa častokrát boja, že za ten rok sa im môže ešte postava zmeniť ale nato je určená predsvadobná skúška tzv. fitting, ktorý sa robí v svadobný týždeň aby sa spravili všetky potrebné úpravy s pani krajčirkou. Na finálnu úpravu je potrebné si doniesť svadobné topánky aby pani krajčírka vedela upraviť dlžku šiat.

Spraviť si predstavu o šatách

Výber svadobných šiat je naozaj veľký. Predtým ako navšívite svadobný salón je potrebné si prezrieť web stránky každého salónu kam chcete ísť skúšať aby ste mali ako takú predstavu o ich ponuke. Jedna vec je predstava ale druhá vec je či daný model bude neveste sedieť. Svadobné šaty sú v rôznych štýloch. Či sa jedná o tylové zdobené čipkou ,kamienkami, úzky jednoduchý model, ktorý vieme dokombinovať krásnymi doplnkami alebo momentálne najoblúbenejšia verzia šiat hladké mikado, ktoré z vás vyčarí krásnu elegantnú nevestu. A zrazu si poviete ale čo si teda vybrať? Nezúfajte. Nato je v svadobných salónoch kvalifikovaní personál, ktorí vám ochotne pomôže s výberom.

Ako prebieha výber svadobných šiat?

Na svadobnú skúšku sa treba vopred objednať. Keď máte v pláne si prejsť viaceré svadobné salóny rozložte si to do viacerých dní.Keď sú skúšky v jeden deň ste z toho veľkého množstva šiat iba zmätená a strácate sa v tom, ale odporúčame netreba si z toho spraviť národný šport a ponavštevovať veľa salónov lebo v konečnom dôsledku budete z toho všetkého iba chaos a nebudete si vedieť vybrať 🙂 Sú nevesty , ktoré si dajú poradiť a aj napriek tomu, že majú ešte rezervovaný termín v inom salóne už nevymýšlajú a rezervujú si svoje vysnívané svadobné šaty. Každá nevesta by si mala pri výbere svojich šiat zvážiť aj charekter svojej svadby. V akých priestoroch sa bude odohrávať obrad, či svadba bude v kostole, na pláži alebo na lúke. Či organizujete malú svadbu alebo obrovskú veselicu a budete musieť tancovať so 100 svadobčanmi. Toto sú všetko aspekty, ktoré treba brať pri výbere svojich šiat do úvahy.

Pri výbere sa skúšajú najskôr rôzne štýly aby sme zistili, čo neveste sedí a čo sa jej páči. Keď vyberieme štýl, ktorý sa neveste hodí vrhneme sa do samotného výberu šiat. :)Samotná skúška svadobných šiat trvá približne hodinku až hodinku a pol.

Na výber svadobných šiat treba prísť len s dobrou náladou a vhodnými poradcami , ktorí vás najlepšie poznajú a určite vám poradia s výberom tých najkrajšich svadobných šiat 🙂

nicole

About nicole